8 מקומות שחייבים לראות בסין

סין נחשבת לאחת המדינות המעניינות והמרתקות ביותר בעולם. ארץ של תרבויות יוצאות דופן מבחינה עולמית, של אוכל מפתיע, של טבע עשיר ופראי, אותנטיות וקדמה מרשימה. ליקטנו את המקומות החשובים ביותר לראות באימפריית המזרח הרחוק:

 

בירות סין העתיקות: בייגי'ינג ושי-אן

שי-אן נחשבת לבירה הסינית הראשונה ולאחר מכן הוחלפה בבייג'ינג, כאשר שושלות סין הרבות מרכזו את כוחן ושליטתן מתוך אחת הערים הללו והותירו אחריהם מבנים מרשימים המהללים את הקיסרות, כשהמפורסמים שבהם נמצאים באיר האסורה בבייג'ין: קומפלקס מרשים הכולל 1,000 בניינים ו-9,000 חדרים למשרתי הקיסר ועובדי הארמון. שם העיר ניתן לה משום שנאסר על פשוטי העם להתקרב למקום והסקרנות לגביו, כמו גם המיתוסים הרבים, היו רבים.

 

הבודהה של לשאן

לא פחות מ-71 מטרים מפרידים ביניכם לבין קרחתו של פסל הבודהה העצום הזה, שפוסל במאה השמינית מתוך אמונה כי הדבר ירגיע את מי הנהר הסוערים שזורמים מתחתיו. פנים הפסל מכיל מערכת ניקוז חכמה ביותר ומלאה צינורות, שמנתבים את מי הגשמים הלאה מהפסל. קיימת תצפית על הפסל מלמעלה ומלמטה, כך שניתן להתרשם מגודלו הייחודי.

 

מקדש השמיים

זהו מקדש שניצב במרכזו של פארק השמיים בבייג'ינג הבירה וקרוי "היכל התפילה ליבולים הטובים". כאן נהוג לשאת תפילה לאלים לגשמים ולשנה של יבולים טובים. רצוי להתעכב גם על הפגודה הכפולה ששוכנת בפארק עצמו ובה עשרות סינים מתרכזים מידי צהריים על מנת לשחק יחדיו בקלפים.

מקדש

 

חבל סצ'ואן

המפגש עם סין הפראית מתחיל כאן, בין הרים מושלגים ואגמים תכולים, בין סינים מסורתיים מהפרובינציות ופנדות מתוקות להפליא במרכזי הפנדה הייחודיים לשימור ורבייה. סצ'ואן מתאים לטיול של שבוע ועד שבועיים לפחות וניתן ליהנות בו מצ'נגדו עיר הבירה ויונאן העיר הגדולה הסמוכה וכן מסיור במחוזות טיבט שנמצאים ממערב.

 

אמיי שאן

אחד ההרים המקודשים ביותר לבודהיזם, שעל פי האגדה מברך לטוב את המטפסים עליו. בהר נמצאים מספר מקדשים עתיקים כאשר הכל מוקף בטבע פראי יוצא דופן, עם ראות מדהימה. הטיפוס מתאים לכל רמה ואפשר לבצע חלק מהמסלול באמצעות רכבל.

 

הטיילת המזרחית צים שה צוי

אי שם באיים הקטנים שליד הונג קונג, נפרשת לה טיילת מרשימה ביותר המספקת נוף ייחודי לאי הונג קונג. בטיילת נמצאים מרכז התרבות של הונג קונג ושדרת הכוכבים המקומית, שבה אפשר למצוא שמות מוכרים כמו ג'קי צ'אן וברוס לי. בלילות מתקיים מופע אורות מוזיקלי מומלץ, על גבי כ-40 בניינים!

 

רחוב שלי

הסוהו המתוקתק, המעונב ועתיר השיק של הונג קונג מציע שלל מסעדות וברים, מתחמים עסקיים, חנויות מכל הסוגים והכל מחובר במעין מקטעים של מדרגות נעות מעלה ומעטה בשיפולי ההר.

 

שוק הנשים

חצי האי קואלון בהונג קונג הוא אחד מטובי השופינג בסביבה: מעל 100 דוכני בגדים, מזכרות, אאקססוריז ומה לא. אפשר לרכוש כאן את כל המזכרות הביתה ולחזור למלון עם גדושים בשקיות. רק אל תשכחו שכאן "מקפיצים" מחירים מתוך כוונה להתמקח וזהו חלק עצום מהחוויה.

תוכן עניינים
מצאתם את הכתבה שימושית?
שתפו בקליק!

כתבות נוספות

שאולי תאהבו