עולים על במה בפעם הראשונה? 5 טיפים של אומן במה מקצועי

לא מעט אנשים סובלים מפחד במה גדול, שגורם להם להימנע מכל מה שקשור במופעים מול אנשים. פחד הבמה של אותם אנשים לא מונע מהם ללכת וללמוד את מקצועות הבמה, ולרכוש לעצמם כלים שיוכלו לסייע להם בכל מה שקשור במופע מול קהל. אם גם אתם עולים בקרוב על במה בפעם הראשונה, קבלו כמה טיפים של אומן במה מקצועי, גידי ליבנה, שיודע בדיוק מה הוא עושה! מדובר כאן על טיפים מזהב, אז כל מה שנותר לכם זה פשוט לגזור ולשמור – אנחנו מתחילים!

 

אומן במה מקצועי צריך להתחיל בלנשום עמוק ופוקוס

את מה שקורה מאחורי הקלעים אף אחד לא יכול לדעת, ולכן בין אם אתם סטנדאפיסטים, קוסמים, אמני חושים, ליצנים, רקדנים, זמרים או כל סוג אחר של אמנים – אתם יכולים לנצל את הזמן מאחורי הקלעים לטובתכם! נשימות עמוקות ומדיטציה יכולות לעזור לכם בטירוף רגע לפני העלייה לבמה, ואתם יכולים לנצל אותן כדי למצוא רגע אחד של שקט לעצמכם.

 

תרגול היא מילת המפתח של אומן במה מקצועי

ברגע שאתם עולים על הבמה, אתם בעצם צריכים "לספק את הסחורה", ולאפשר לקהל שלכם להנות ממופע מקצועי שנראה לא פחות ממעולה, ומספק לו בידור גדול. ככל שתתרגלו יותר את המופע שלכם, ככה תוכלו להבטיח שאתם מגיעים מוכנים למופע שלכם. הושיבו את בני הדודים הקטנים שלכם לצפייה במופע בסלון, תרגלו מול המראה ובקשו טיפים מבני הזוג שלכם – בצורה הזו תוכלו לדייק את המופע ולקבל פידבקים עוד לפני שאתם יוצאים אל העולם הגדול.

 

שיתוף הקהל הוא חלק בלתי נפרד מהופעתו של אומן במה מקצועי

הופעה היא דבר טוב ויפה, אבל היא לא יכולה להתמקד אך ורק באומן. אומן במה מקצועי יודע שאחד הדברים שהוא צריך להקפיד עליהם במהלך המופע הוא שיתוף של הקהל. כן, בין אם מדובר על סיבוב פיזי בין האנשים שיושבים בקהל, בין אם מדובר על בחירה מהבמה ובין אם מדובר על שאילת שאלות – כל דרך שבה תוכלו לשתף את הקהל במופע היא דרך מצוינת לגרום לו להיות חלק, ולהפוך את המופע למצוין.

 

אילתורים – דבר שצריך להיערך אליו

יש משפט מוכר שאומר שכל מה שיכול להיהרס – ייהרס ברגע האמת. אז לא, אנחנו ממש לא מנסים לפתח אצלכם פסימיות, אבל כן חשוב לדעת שלפעמים הדברים לא יעבדו בדיוק כפי שתכננתם. היכולת לאלתר היא יכולת שחשוב שתסגלו לעצמכם, כדי שתוכלו להתמודד עם מגוון גדול של מצבים.

 

חשבו על הכאן והעכשיו

הטיפ האחרון והחשוב שכל אומן במה מקצועי צריך ליישם הוא לחיות את הרגע. אפשר להילחץ במשך שבועות ארוכים לקראת הופעה מסוימת, אבל ככל שתסגלו לעצמכם את היכולת לחיות את הרגע – ככה תוכלו לצמצם בהלה וחרדה לקראת המופע. שיהיה המון בהצלחה!

אילתורים – דבר שצריך להיערך אליו

תוכן עניינים
מצאתם את הכתבה שימושית?
שתפו בקליק!

כתבות נוספות

שאולי תאהבו