שיא ההופעה בביה"ס: שאהיד מנוטרל - ירון אברהם, חדשות 2, 08/03/17

זה לא בית הספר היחיד שבו מתנהלת הסתה. כל בתי הספר ב-22 הכפרים שסופחו לומדים לפי תכנית הלימודים של הרשות הפלשתינית במימון ישראל.

Read more

"ירושלים מאוחדת לנצח נצחים"? - ציפי ישראלי, המכון למחקרי בטחון לאומי, 06/06/2016

מחקרה של ציפי ישראלי מהמכון למחקרי בטחון לאומי Institute for National Security Studies, שמראה את מוכנותם של תושבי ירושלים ואזרחי ישראל היהודים לשנות את הסטטוס קוו ב-22 הכפרים הערביים במזרח ירושלים.

Read more

הפרדה היא הפתרון הבטחוני והדמוגרפי בירושלים - חיים רמון

נדב שרגאי במאמר שטוען שחלוקה היא לא הפתרון לטרור מאשים אותי ואת פעילי "התנועה להצלת ירושלים היהודית​" שהם רוקדים על הדם. כנראה שאין גבול לחוצפה ועזות המצח: שרגאי ופעילי הימין מנהלים מסע הפחדה וכל פעולת טרור רוקדים על הדם ומנצלים אותו למטרות מדיניות.

Read more

אני מכיר את התיאבון של היהודים - שאול אריאלי, ”הארץ“, 19.01.2017

לעתים נדמה שהשיח הציבורי הער בישראל, שנחשב עדיין לאחד מעמודי התווך של הדמוקרטיה כאן, נשבה גם הוא בעידן "הפוסט אמת". התגובות הישראליות המתלהמות לוועידת פריז ולהחלטת מועצת הביטחון של האו"ם בדבר ההתנחלויות, שקראו לסיפוח שטחים, הצליחו לבטל באחת את "ה ִאתרוג" של הסטטוס קוו המדומיין שבחסותו חסידי המדינה האחת פועלים להרחיב את מפעל ההתנחלות. עם זאת התגובות הצליחו לעשות מה שחסידי פתרון שתי המדינות לא הצליחו לעשות מאז היבחרו של בנימין נתניהו ב–2009 :להעמיד מחדש להכרעת הציבור את שתי חלופות היסוד לסכסוך — שתי מדינות או מדינה אחת.

Read more

איוולת העיר הגדולה - בן-דרור ימיני, ”ידיעות אחרונות“, 09.01.2017

במשך שנים ארוכות היה ויכוח ציבורי נוקב על גדר ההפרדה בין ישראל לבין השטחים. למתנגדים היו נימוקים מצוינים. והטרור נמשך. ונמשך. רק לאחר שהמעבר החופשי גבה מחיר גבוה, יותר מדיי גבוה, הגדר הוקמה. רמת הפיגועים ירדה באופן דרמטי. לא רק בזכות הגדר, אבל בוודאי שגם, ואולי בעיקר, בזכות הגדר.

Read more

המחדל האמיתי של ביבי - חיים רמון, "ynet", ב-09.01.2017

ביבי כראש הממשלה היה אמור לנקוט במדיניות של הפרדה בינינו לבינם, וקודם כל באמצעות אותה גדר הפרדה בין השכונות היהודיות בירושלים לבין הכפרים הפלסטינים. במקום זאת, הוא הופך את ירושלים לעיר דו לאומית

Read more

התנועה להצלת ירושלים היהודית, התכנית - מצגת הרצאתו של ד"ר שאול אריאלי במכון למחקרי ביטחון לאומי

המצגת מהרצאתו של אל"מ במיל' ד"ר שאול אריאלי, ממיסדי התנועה. ההרצאה ניתנה ביום העיון בנושא ירושלים במכון לחקר בטחון לאומי ב-13 לדצמבר 2016.

Read more

ריבונות עכשיו - פרופ' אריה אלדד, "מעריב", 26.08.2016

באמצע השבוע נכנסו כוחות ביטחון חמושים לכמה שכונות ערביות במזרח ירושלים. לראס שחאדה, ראס חמיס ול"מחנה הפליטים" שועפאת. כולן בשטחה הריבוני של מדינת ישראל, כיון שהחוק שהרחיב את גבולות ירושלים לאחר מלחמת ששת הימים חל גם עליהן. ולמרות זאת - האירוע של כניסת כוחות ביטחון לשכונות הללו אינו שכיח. אלו שטחים שהחוק הישראלי שולט בהן רק על הנייר. כנופיות הפשע הן השליט האמיתי.

Read more

ברקת מתכנן תחנת רכבל בסילוואן, כדי "להראות מי בעל הבית בעיר הזו" - ניר חסון, "הארץ", 25.08.2016

שמחנו לראות שגם ניר ברקת מתייחס בהצעתו אך ורק לשכונות המצויות באגן הקדוש כחלק מירושלים ומתעלם לחלוטין מ-22 הכפרים שנמצאים תחת ריבונות ישראלית פורמלית אך בפועל אינם חלק מהעיר. לא עולה על דעתו של ראש העיר ברקת להקים רכבל שיחבר בין ג'אבל מוכאבר לארמון הנציב לדוגמא כדי להראות מי בעל הבית בכפר הזה, כי הוא לא. כפרים אלה נתונים לשליטה של כנופיות טרור ופשע פלשתיניות. כמו שכתב פרופ' אריה אלדד: מי שאינו חש ריבון - לא יהפוך לכזה רק בתוקף חוקי המדינה ששרטטה קווים על מפה והגדירה ריבונות בחוק. מי שאינו חש עצמו כבעל בית בנחלתו - לא יועילו לו הרישומים בספר הטאבו.

Read more

ירושלים, כפי שאיש לא התכוון - ניר חסון, "הארץ", 25.12.2015

לא ניתן להגזים בחשיבות ההחלטות שקיבלה ממשלת ישראל ביוני 1967, מיד לאחר מלחמת ששת הימים, בנוגע לירושלים. בין 11 ביוני, יום לאחר תום המלחמה ועד ל–27 ביוני, קיימה ממשלת ישראל שמונה ישיבות. באותן ישיבות נולדה ירושלים החדשה, כפי שהיא מוכרת כיום, עיר ענקית, בלתי ניתנת לניהול, שאין שום קשר בין גבולותיה לבין הגבולות ההיסטוריים שלה — ובתוכה חיים מאות אלפי תושבים בעלי מעמד חוקי זמני וחלקי. באותם ימים גם נוצר האתוס של "ירושלים המאוחדת לנצח נצחים", ובאותן הישיבות נולדו זרעי הבעיות עמן מתמודדת ירושלים עד ימינו.

Read more

פרופ' גדעון ביגר: ירושלים - היכן היא?

על רקע הרעיונות המועלים עתה בדבר העברת חלק משטחה של ירושלים המיושב בערבים לרשות הפלסטינית, סקירה זו מנסה להבהיר היא היכן היא ירושלים, תוך בחינת ההתייחסות של עם ישראל , העולם הנוצרי והעולם המוסלמי, כמו גם מדינות העולם, לשאלת תחומיה של ירושלים.

Read more

שאול אריאלי: ירושלים – בין מזרח למערב

"תוספת שטח מרבי שייכלל בירושלים ואשר יאפשר את התרחבותה של ירושלים לכרך גדול. אם יתברר בעתיד שהפרזנו בהכללת שטחים ואוכלוסייה, ניתן יהיה להפריד בין השטח המוניציפלי של ירושלים לבין אזור חיצוני בסטטוס של מועצה אזורית". זו הייתה תשובתו של האלוף רחבעם זאבי (גנדי) לשאלתו של יוסף שפירא, שר המשפטים דאז, על שיקולי הוועדה לקביעת הגבול החדש של ירושלים. השאלה העידה על היעדר עבודת תכנון מעמיקה למהלך היסטורי זה. ועדה זו, תוך 17 ימים בלבד, בחרה להוסיף 64 קמ"ר מהגדה המערבית, ובהם 22 כפרים פלסטיניים, לירושלים המזרחית, שהשתרעה עד 1967 על פני שישה קמ"ר וכללה שש שכונות בלבד.

Read more

חיים רמון: כך נציל את ירושלים היהודית

התנועה להצלת ירושלים היהודית" מציעה את הפתרון האפשרי היחידי למציאות הבלתי נסבלת בירושלים"השלמה": הוצאת הכפרים הפלסטינים המסופחים מריבונות ישראל אל הגדה המערבית, במעמד שווה לכפרים השכנים שמחוץ לירושלים והקמת גדר הפרדה בטחונית מלאה. על ידי תיקון "חוק יסוד: ירושלים בירת ישראל" יובטח רוב יהודי גדול בירושלים, תצומצם חדירת מחבלים לירושלים היהודית, בכפרים האלה יתקיימו פעולה חופשית של צה"ל ושיתוף פעולה עם שירותי הביטחון של הרשות, ויתפתח מירקם חיים פלסטיני רציף של כל הכפרים בציר רמאללה – אבו-דיס – בית-לחם .

Read more

שאול אריאלי: "ירושלים המאוחדת"- לא כל מה ששורד הופך בהכרח לנכון וצודק

"תוספת שטח מרבי שייכלל בירושלים ואשר יאפשר את התרחבותה של ירושלים לכרך גדול. אם יתברר בעתיד שהפרזנו בהכללת שטחים ואוכלוסייה, ניתן יהיה להפריד בין השטח המוניציפלי של ירושלים לבין אזור חיצוני בסטטוס של מועצה אזורית" .

Read more

חיים רמון כותב נגד קרני אלדד: זו הדרך לשמור על ירושלים יהודית

הטרור ממחיש ביתר שאת את הצורך החיוני והמיידי לאמץ את הצעתי: כדי לשמור על שלמותה וביטחון בירת ישראל, עלינו להיפרד בהקדם מ־200 אלף הפלסטינים המתגוררים במזרח העיר ■ חיים רמון מגיב על מאמרה של קרני אלדד

Read more

חיים רמון: להציל את ירושלים היהודית

להציל את ירושלים היהודית. פוליטיקאים מרוב המפלגות הציוניות נשבעים כמעת מדי יום כי "ירושלים המאוחדת, העיר שחוברה לה יחדיו, לא תחולק לעולם".

Read more

אברהם כץ עוז: תולדות ירושלים ועצמאות ישראל. זו ההיסטוריה שלנו - האם נלמד ממנה?

הניסיון מלמד שהרחבת הריבונות הית שגיאה, העיר לא אוחדה, האוכלוסייה לא מזדהה עם ישראל, העיריה איננה מסוגלת לטפל כראוי ובשוויון זכויות מלא בחלקים הערביים של העיר.

Read more